אישה בת 60

סובלת מ 2 פריצות דיסק בגב תחתון, כאשר התלונה העיקרית היא הקרנה לרגל שמאל, שיוצרת כאב עז אשר מגביל את תנועתה בהליכה ואף מפריע בשינה.

ברקע סובלת מראומטיד ארטריטיס (דלקת פרקים שיגרונית RA ), מחלה אוטואימונית (כשמערכת החיסון  תוקפת  את הגוף), אשר פוגעת בעיקר במפרקים וגורמת לעיוות ולהריסה של העצמות והסחוסים.

בעקבות פריצות הדיסק, הוצע למטופלת ע"י אורתופד, לבצע קיבוע של הגב התחתון, משהו שמן הסתם, מאוד איים והרתיע אותה, מה גם שמדובר באישה עצמאית וחובבת טיולים. המקרה הזה היה מאתגר מהרגיל כיוון שבעקבות המחלה ממנה היא סובלת,  לא ניתן היה לדקר אזורים מסוימים, כמו למשל את אזורי כפות הידיים והרגליים (אזורי דיקור ראשיים בעיקר בפריצות דיסק) ובנוסף היא הייתה רגישה במיוחד לדיקור. ובכל זאת, בזכות שיטות הדיקור החכמות והיצירתיות שאני מטפלת בהן, מצאתי דרך מצוינת לטפל בה, מבחינת מגבלות גופה ורגישותה ואכן השיפור ניכר משמעותית.

זהו מקרה שמציג את יכולתה ועוצמתה של הרפואה הסינית יותר מהרגיל, מקרה שמזכיר את האפשרויות הרבות שיש לרפואה הסינית להציע ומרענן לי את סיבת האהבה והאופטימיות שיש לי ממנה.

וזה מהצד שלה:

"לפני כשנה סבלתי מכאבי גב אובחנתי כמי שיש לה פריצת 2 דיסקים, הוצע לי לעבור ניתוח. החלטתי לבדוק אופציות אחרות והגעתי לשלומית לאחר שקיבלתי המלצות ואכן לאחר שני טיפולים הכאבים פחתו. עברתי כ 10 טיפולים ומאז אין כאבים.

חייבת לציין ששלומית ידעה לכוון את הטיפולים בהתאם למצבי הגופני בלי כל כאב ובזאת גדולתה. ממליצה בחום לכל מי שזקוק."