הדיקור הסיני (אקופנקטורה- בשמו הלועזי) הינו טיפול בעזרת מחטים דקיקות בנקודות דיקור שונות בגוף ומטרתו להשיב איזון לגוף ולנפש, להפיג כאב ולחזק את הגוף.

 מה בעצם עושה הדיקור

הדיקור הסיני יוצר איזון וכיוונון בגוף דרך הנעה והזרמת דם וצ'י, הסרת חסימות, חיזוק הגוף דרך חיזוק האספקטים היינים והיאנגים, סילוק חום ודלקות, ניקוי רעלים, הפגת כאב, הרגעה ועוד..

 עפ"י הרפואה הסינית גופנו מרושת בנקודות דיקור אשר נמצאות לאורכם של מרידיאנים, שהינם "מסלולים" העוברים לאורכו ולרוחבו של הגוף ומניעים ומווסתים דם, צ'י, יין ,יאנג, חום וקור בכל חלקי גופנו. ישנן כ-360 נקודות דיקור ראשיות בגוף, ולכל נקודה ונקודה מספר תפקודים.

 בהתאם למצב המטופל, אשר נקבע בתהליך האבחון הקודם לכול טיפול, אני בוחרת מספר נקודות ספציפיות לדיקור, כשהשילוב ביניהן ממקד את הטיפול במטרה שלשמה הן נבחרו.

 הדיקור הינה השיטה העיקרית בה אני מטפלת בקליניקה, מה שתרם רבות למקצועיות וליכולות הריפוי בעזרתה במקרים רבים ומגוונים, בעזרת הדיקור עזרתי לטפל בבעיות במערכת העיכול, חיזוק המערכת החיסונית, בעיות אורטופדיות, הרגעה ושחרור מתחים, בעיות שינה, איזון לחץ דם ועוד.

 איך למעשה מתבצע הדיקור

בדיקור עצמו מחדירים מחטים דקיקות (0.2 מילימטר בממוצע), סטריליות וחד פעמיות, אשר יוצרות גירוי בנקודת הדיקור, וכך מפעילות ומעוררות את תפקוד הנקודה. את המחטים משאירים במקומן ל15 עד 50 דקות – בהתאם למטופל ולמטרת הטיפול. הדיקור עצמו אינו מורגש לרוב ולעיתים תורגש רק תחושה של מעין עקיצה קלה – תחושה שעוברת בין רגע.

 לשיחת ייעוץ חינם 050-3099969

השפעות פיזיולוגיות על פי מחקרים מערביים

במחקרים מדעיים אשר בוצעו בשנים האחרונות וניסו להבין את הלוגיקה והביולוגיה של הדיקור, נמצא שלדיקור השפעות פיזיולוגיות ברורות על מערכות רבות בגוף, כמו על מערכת החיסון, המערכת ההורמונאלית, מערכת העצבים, השפעות אנטי-דלקתיות, שחרור משככי כאבים טבעיים ועוד.

 

למי ולמה?

הדיקור יעיל בטיפול במגוון רחב של סימפטומים וניתן לבצעו, ע"י מטפל מוסמך (ארבע שנות לימוד רפואה סינית במכללה מוכרת), בתינוקות, ילדים, נשים הרות ונשים וגברים לרבות הגיל המבוגר, בביטחון מלא וללא כל סיכון וחשש.

 

מוקסה – MOXA- JIU

המוקסה הינה תערובת המופקת מזן של צמח הלענה, ממשפחת השיבה,

אשר עוברת עיבוד וייבוש לצורתה הסופית.

שמה מגיע מהשפה היפנית ומשמעות השם הינו צמח לבעירה.

למוקסה יכולת עצומה בחימום, הנעה וחיזוק הגוף, כשהאפקט משתנה בהתאם לאופן השימוש בה.

שילוב המוקסה עם הדיקור יכול לחזק את פעולתו.

במקורות העתיקים נאמר אף שכשאקופונקטורה וצמחי המרפא לא מספיקים לבדם יש להשתמש במוקסה.

ישנן כמה צורות שימוש עיקריות למוקסה: מנורת מוקסה, מוקסה סיגר, מוקסה על מחט ומוקסה ישירה.

חלקן יותר מחממות ומניעות ולכן יועילו יותר לבעיות כאב ואורטופדיה וחלקן יועילו יותר בחיזוק האספקטים העמוקים יותר בגוף.